تابستان 1388 - بچه های باخرز
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بچه های باخرز

هشت سال جنگ یادآور هشت سال مردانگی - هشت سال رشادت و فداکاری شهدا و ایثارگرانی است که با افتخار آفرینی خود این ثبات و امنیت و آرامش را را برای ما به ارمغان آوردند. یاد و خاطر این پویندگان راه حقیقت گرامی باد.

 هفته دفاع مقدس گرامی باد

31شهریور یادآور  جنگی است که در سال 1359 رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام معدوم به ایران اسلامی تحمیل کرد. در این روز صدام معدوم چند روز پس از  پیمان الجزایر در برابر دوربین‌های تلویزیون بغداد این پیمان را باطل اعلام کرد و پس از پاره نمودن آن، درنطقی با تأکید بر مالکیت مطلق کشورش بر اروند رود (که وی آن را شط‌العرب نامید) و ادعای تعلق جزایر ایران به «اعراب» جنگ را از زمین، هوا و دریا علیه ایران اسلامی آغاز کرد. جنگ ناخواسته و نابرابری که تنها پس از 19 ماه از پیروزی انقلاب اسلامی و در حالی که هنوز ارتش ما از هم پاشیده بود اتفاق افتاد و مردم ایران دوران نقاهت پس از انقلاب را می‌گذراندند و طبعاً به بازسازی کشور و آرامش و سازندگی می‌اندیشیدند و هیچ گونه آمادگی جنگی نداشتند.
به هر حال جنگ آغاز شده بود و امت سلحشور ایران به دفاع مشروع در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف برخاسته بود. در حالی که دیکتاتور عراق که رویای رهبری جهان عرب را در سر می­پروراند، ادعا کرده بود در طی 7 روز، پایتخت ایران را فتح کرده و نظام نوپای جمهوری اسلامی را ساقط خواهد کرد، این جنگ هشت سال به طول انجامید و با اینکه در روزهای اول جنگ بخش وسیعی از خاک کشورمان در دست رژیم دژخیمان بعث بود، اما در سال هشتم جنگ بخشی عظیمی از خاک عراق در تصرف رزمندگان ما بود. غیور مردان ایران زمین هشت سال تمام جانانه از این مرز و بوم دفاع کرد تا مهری دیگر بر افتخارات آن در مبارزات حق طلبانه افزوده شود. تاریخی سراسر  حماسه و ایثار و پایداری که برخاسته از روح وحدت و ایمان بود و در سایه هدایت های،‌ حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و باعث احیای مکتبی سازنده و نهضت های آرمانگرا و ایدئولوژی جهانگیر شد.
در این هشت سال دفاع مقدس و مشروع ایران اسلامی توانست در زمینه های مختلف سیاسی، ‌نظامی، اجتماعی، فرهنگی و ... معادلات جهانی معمول را بر هم زده و تحلیل های مادی دنیاپرستان را نقش بر آب کند.
این حادثه عظیم، بی شک در یاد ملت ایران خواهد ماند و غرور و سرافرازی و حماسه آفرینی را در نسل های بعدی بر جای خواهد گذاشت.
ما نیز ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس به روح تمام شهدا که در راه عزت و آزادی این مرز و بوم جان خود را تقدیم کردند درود می فرستیم. از خداوند می خواهیم همواره مارا رهرو راه این عزیزان قرار دهد تا نگذاریم دشمنان داخلی و خارجی با حیله و تزویر و با شکستن اتحاد و انسجام این ملت شریف ما را در راه دفاع از آرمانهای آنها ناکام گذارد.
8 سال . . . ادامه داشت و اکنون نیز . . . ادامه دارد
یا حق


نوشته شده در دوشنبه 88/6/30ساعت 8:53 عصر توسط رضا خدادادی نظرات ( ) | |

عید سعید فطر بر همه مسلمانان جهان مبارک باد

 


نوشته شده در شنبه 88/6/28ساعت 10:38 عصر توسط رضا خدادادی نظرات ( ) | |

من روز قدس را روز اسلام و روز پیام اکرم(ص) می دانم. امام خمینی(ره)

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی(ره) به عنوان "روز قدس " انتخاب شد تا مسلمانان جهان با حمایت  از حقوق حقه فلسطینیان، همبستگى خود را با این مهم اعلام کنند.
هر ساله این مراسم با شکوه خاصی در جهان اسلام بخصوص در کشور عزیزمان ایران اسلامی برگزار می گردد  تا نور امیدی باشد بر دل میلیونها فلسطینی آواره  و مظلوم.
نوری که این مظلومین را در مقابله با اشغالگران صهیونیزم مصمم تر کرده است.
پیام روشنگری امام راحل که دعوت به یکپارچکی و وحدت کلمه مسلمین برای مبارزه با دشمنان اسلام بخصوص اشغالگران قدس بود چون تیر بر قلب صهیونیزم فرود آمد و تسکینی بر قلب شکسته جهان اسلام شد.
امت اسلامی که قدس، قبله نخستین خود را از سال 1948 زیر چکه اشغالگران صهیونیزم می دید، به یکباره با پیام رهبر فیقد انقلاب اسلامی از خواب بیدار شد و برای آزادی آن به جهد آمد و راه مقابله با جنایت پیشگان تاریخ را پیش گرفت.
راهی که مبارزه با ظلم و بی عدالتی است و ندای هل من ناصر مردم مظلوم فلسطین را هر بیدار دلی می شنود.
امروزه ندایی فراتر از ندای این مردم مظلوم نیست، فریادی که کودکان، زنان و سالخوردگان فلسطینی که مظلومانه آماج حملات وحشیانه صهیونیزم قرار می گیرند و در سرزمین و خانه خود مورد ستم واقع می شوند.
خوب‎‎ فرمود بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی‎ حضرت‎ امام‎‎ خمینی (ره)  که روز قدس‎ روز اسلام است‎ و اسرائیل‎ این‎ غده‎ سرطانی ‎ بایـد از بین‎ برود.
‎ غده‎‎ سرطانـی که فقـط فلسطین‎ را تهدید نمـی‎ کنـد بـلکـه‎ با تـفکـر و اندیشه‎‎ پلید خود تمام دنیـا بخصوص دنیای اسلام را تهدید می کند.
مسلمین باید آ گاهانه به مبارزه با این غده سرطانی بپردازند و از ریشه دواندن آن جلوگیری کنند. قدس تنها در فلسطین خلاصه نمی شود، معراج پیامبر(ص) به همه جهان اسلام تعلق دارد که مسلمانان دست در دست هم داده و با اتحاد و انسجام با حمایت از انتفاضه مردم فلسطین آنها را در مبارزه با این رژیم نامشروع و غاصب یاری کنند.
امیدواریم مسلمین همچون سالهای گذشته، امسال نیز در روز  جهانی قدس که به گفته بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی روزقدس روز اسلام است و مقام معظم رهبری نیز این روز را،  روز اسلام نامید و فلسطین را اولین مساله اسلام برشمردند، شرکت کرده و در راه تحقق آرمانهای جهان اسلام  که همان آزادی قدس شریف است ، را هموار سازند.
 

 

پس در جمعه مورخه 27/6/88 یکبار دیگر با حضور در راهپیمایی روز قدس از حقوقه حقه مردم مظلوم فلسطین دفاع خواهیم کرد

یاحق


نوشته شده در دوشنبه 88/6/23ساعت 8:17 عصر توسط رضا خدادادی نظرات ( ) | |

ایام ماه مبارک در بین اهالی منطقه باخرز از جایگاه خاصی برخوردار است، ولی لیالی قدر در بین آنان شکوه و منزلت دیگری دارد. در این شبها مؤمنین شیعی و سنی با تقرب به خداوند دستهای بسته شیطان را محکمتر می بندند.
مؤمنین باخرزی بخصوص بزرگان این منطقه بر این عقیده اند فضیلت شبهای قدر آنقدر زیاد است که اگر انسان در این شبها با تقرب به درگاه خداوند، خود را متبرک کند تا رمضان آینده از شر شیطان محفوظ می ماند.
به همین منظور شبهای قدر، "با اهمیت به این که در یکی از این شبها قرآن به پیامبر(ص) نازل شده و ملائک در این شبها از آسمان به زمین فرود آمده و اعمال انسان را به آسمانها برده تا تقدیر و سرنوشت آن رقم خورد"، در محلهای برگزاری مراسم شبهای قدر که بیشتر از مساجد و حسنیه هااستفاده می شود، مردم مسلمان و مؤمن باخرزی از زن و مرد جمع شده و با خواندن نماز و دعاهای خاصه لیالی قدر، شب زنداری می کنند.
در این شبها بزرگان سعی می کنند حتی الامکان بچه ها را نیز همراه خود به مساجد برده و شیرینی عبادت با خدا را به کام آنها بچشانند.
آری در شبهای قدر که هر شب آن بهتر از هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد، مردم خوب و مؤمن باخرز نیز مانند دیگر هموطنان و مسلمانان شبهای احیا را با غسل کردن در غروب آفتاب، آغاز می کنند.
 در کل در شبهای ماه مبارک بیشتر روزه داران مؤمن در نقطه نقطه این منطقه در شهر و روستا سعی می کنند نماز مغرب و عشا را به جماعت در مساجد برگزار کنند اما الخصوص در شبهای قدر کمتر کسی دیده می شود نماز خود را به فرادا و در منزل بخواند.
نمازگزاران پس از پایان نماز با خرما، شیرینی و شیری که از طرف خیرین هدیه می شود، افطار کرده و برای صرف شام راهی منازل  می شوند. مردم خوب و صمیمی باخرز در شبهای قدر وقت و زمان را بارزش می دانند و در اولین فرصت، پس از صرف افطاری خود را برای ادامه اعمال شب قدر آماده می کنند و راهی مساجد، حسینه ها، و محلهایی که برای شب زنده داری فراهم شده،  می رسانند.
از اعمال خاصه این شبها در این منطقه بخصوص بین جوانان، نماز دو رکعتی که در هر رکعت بعد از حمد، هفت مرتبه توحید خوانده می شود و 100 رکعت نماز مستحبی از جایگاه خاصی برخوردار است.
البته امروزه به جای نمازهای مستحبی نمازهای قضای یومیه خوانده می شود و 100 رکعت نماز جمعی و با جماعت  برگزار می گردد.
در ادامه مراسم شبهای احیا و شب زنده داری دعاهای خاصه از جمله مناجات امیر المؤمنین و دعای جوشن کبیر خوانده می شود و در نهایت در زیر چتر قرآن مجید قرار گرفته با الهی العفو الهی العفو آمرزش خود و گذشتگان را از خداوند می طلبند.
در شبهای قدر و منزلت، افراد این منطقه سعی می کنند تا سحر بیدار بمانند و با خواند قرآن و دعا شب را به سحر برسانند.
گفتنی است بین شیعیان زیارت عاشورا نیز مرسوم است. چون معتقدند یکی از اعمال شب قدر زیارت امام حسین (ع) است و هر کس در این شب به زیارت امام حسین برود از جانب خداوند آمرزیده می شود، به همین منظور سعی می کنند توسلی به امام داشته باشند.
اگر چه سعی می شود کل این ماه خدا(رمضان) افراد با تمام وجود روزه دار باشند، اما در ایام و لیالی قدر خیلی مواظبند و سعی می کنند با تمام وجود روح و جسم آنان تسبیح گوی خدا باشد و بخصوص مواظب دیگر جوارح خود چون زبان، گوش، چشم و . . . می باشند، تا حسنات آنان از بین نرود.
از طرفی لیالی قدر که با ایام شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابوطالب(ع) گره خورده و همراهی شهادت آن حضرت با لیلة القدر باعث شده تا مؤمنین خدا جوی این خطه به عظمت و مقام والای ایشان بیشتر پی ببرند و عزاداری امام اول شیعیان و خلیفه مسلمین نیز بر دیگر اعمال لیالی قدر افزوده شود.

با امید اینکه در این شبهای عزیز قدر دان آن باشیم.

 

شهادت مولی الموحدین، امیرعالم امکان، وصی برحق رسول، کفو زهرای بتول(س)،  فاروق اعظم، میزان الاعمال، حبل الله المتین،  امیرالمومنین، حضرت علی (ع) را به ساحت قدس خلف برحقش حضرت حجت ابن الحسن (عج) و تمامی موالیان و محبان آن یگانه دوران تسلیت می گویم.


نوشته شده در چهارشنبه 88/6/18ساعت 2:26 صبح توسط رضا خدادادی نظرات ( ) | |

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ محبّاً لأوْلیائِکَ و مُعادیاً لأعْدائِکَ مُسْتَنّاً بِسُنّةِ خاتَمِ انْبیائِکَ یا عاصِمَ قُلوبِ النّبییّن
خدایا ! مرا در این ماه، دوستِ دوستانت و دشمنِ دشمنانت قرار ده در حالی که پیرو راه و روش خاتم پیغمبرانت باشم، اى نگهدار دل‌هاى پیامبران

دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ إنّی أسْئلُکَ فیه ما یُرْضیکَ و أعوذُبِکَ ممّا یؤذیک و أسئلُکَ التّوفیقَ فیهِ لأنْ أطیعَکَ و لا أعْصیکَ یا جَوادَ السّائلین
خدایا ! در این ماه از تو آنچه خشنودت ‌سازد، می‌خواهم و نسبت به آنچه تو را بیازارد، به حضرتت پناه مى‌برم و در این ماه از تو توفیق فرمانبرداری و عدم سرپیچی می‌خواهم، اى بخشنده نیازمندان.

ادامه مطلب...

نوشته شده در دوشنبه 88/6/16ساعت 10:25 عصر توسط رضا خدادادی نظرات ( ) | |
   1   2   3      >
پایگاه جامع اطلاعات دینی شهرستان تایباد

ابزار مذهبی وبلاگ
 فال حافظ - قالب وبلاگ

.


جدیدترین قالبهای بلاگفا


جدیدترین کدهای موزیک برای وبلاگ

designer

دریافت کد آهنگ